Fontaines D.C. heeft tijdens de eerste Europese show van 2026 twee nieuwe nummers gespeeld. In Spanje bracht de Ierse band Marianne en Six Shot Morning.
Marianne stond al vroeg op de setlist, Six Shot Morning volgde tijdens de toegift. Beide nummers klinken donker, met veel bas en synths. Het is het eerste nieuwe materiaal van Fontaines D.C. sinds Romance. Het vierde album van de Ierse band verscheen in augustus 2024.
Dat de band aan nieuwe muziek werkt, was al bekend. Gitarist Carlos O’Connell vertelde eerder dit jaar aan NME dat Fontaines D.C. bezig was met nieuw materiaal. Of Marianne en Six Shot Morning daadwerkelijk op een vijfde album terechtkomen, is nog niet bekend.
Fontaines D.C. stond in 2025 nog op Rock Werchter en Lowlands. Nieuwe Nederlandse of Belgische shows zijn vooralsnog niet aangekondigd.
Foto Arend Jan Hermsen