Paramount probeert Warner Bros. Discovery over te nemen met een vijandig bod, waardoor ook Warners omvangrijke soundtrack- en scorecatalogus nuĀ onderdeel is van de strijd om het mediaconcern. Die catalogus bevat een groot aantal titels die binnen het alternatieve luisterdomein een vaste plek hebben.
Op 8 december lichtte Netflix de voorgenomen overname van Warner toe in een bericht aan abonnees. Omdat wettelijke goedkeuringen en aandeelhoudersinstemming nog ontbraken, was die deal nog niet rond. Paramount benut die tussenfase met een bod dat financieel en inhoudelijk verder reikt dan dat van Netflix.
De catalogus omvat meer dan 400.000 composities, waaronder muziek uit de HBO-series Euphoria (Arca, Blood Orange, Brockhampton, Yves Tumor), True Detective (Lera Lynn, PJ Harvey, Nick Cave & Warren Ellis) en Girls (Grimes, Robyn, St. Vincent, Fleet Foxes, Vampire Weekend).
Ook films uit de WBD-backcatalogus vallen hieronder, zoals Children Of Men (King Crimson, Thom Yorke), Natural Born Killers (gecureerd door Trent Reznor),l en David Lynchā Lost Highway en Twin Peaks. Door streaming, games en internationale distributie blijft de waarde van deze catalogus groeien.
Paramount biedt 108 miljard dollar in cash voor Warner Bros. Discovery. Met de overname zou het bedrijf controle krijgen over studioās, streamingdiensten en het beheer van de muziekrechten. Volgens Amerikaanse berichtgeving zou ook CNN worden overgenomen.
Of Paramounts voorstel kans maakt hangt af van aandeelhouders en mededingingsautoriteiten. Intussen lopen de gesprekken tussen Warner en Netflix ook nog door.
Foto Bart Heemskerk (Nine Inch Nails, 2018)