Rush geeft op 23 februari 2027 een concert in de Ziggo Dome in Amsterdam. Het optreden maakt deel uit van de Fifty Something Tour, die in het teken staat van het vijftigjarig bestaan van de band en wordt gepresenteerd als eerbetoon aan drummer Neil Peart, die in 2020 overleed.
De Canadese band werd opgericht in 1968 en groeide vanaf het midden van de jaren zeventig uit tot een vaste waarde binnen de progressieve rock. Sinds 1974 bestond Rush uit Geddy Lee, Alex Lifeson en Neil Peart. Met albums als Moving Pictures en Permanent Waves bouwde het trio een omvangrijk en invloedrijk oeuvre op.
Het is de eerste Nederlandse show sinds 2 juni 2013, toen Rush een ruim drie uur durend concert gaf in dezelfde Ziggo Dome. Daarna volgden geen Europese optredens meer. Eerder speelde de band meerdere keren in Ahoy en stond zij in 1979 op Pinkpop.
De huidige bezetting bestaat uit Lee en Lifeson, met Anika Nilles op drums. Zij nam de plek in van Peart, die niet alleen het ritmische fundament vormde, maar ook verantwoordelijk was voor het grootste deel van de teksten. Zijn technische precisie, het gebruik van complexe maatsoorten en zijn uitgebreide solo’s maakten hem tot een referentiepunt voor generaties drummers. Met de Fifty Something Tour wordt dat muzikale en inhoudelijke erfgoed centraal gesteld.
De kaartverkoop start vrijdag 27 februari om 10.00 uur.
Foto Richard Sibbald