nieuws

Talking Heads brengt nieuw archiefalbum met vroege demo’s uit

Talking Heads brengt op 28 november Tentative Decisions: Demos & Live uit, een gelimiteerde Record Store Day Black Friday-release die vroege demo’s en een live-opname bevat uit hun beginperiode als band.

De compilatie bevat 13 opnames uit 1975-1976, waaronder vroege versies van Psycho Killer en Warning Sign, aangevuld met een 7” waarin demo’s staan van de band vóór Talking Heads, toen zij nog opereerden onder de naam The Artistics.

Deze demo’s werden in 1974 vastgelegd in een appartement in Providence, toen leden van Rhode Island School of Design, en lange tijd als verloren beschouwd. Ook staat er een live-versie van Artists Only op, opgenomen in 1976 in de Ocean Club in New York.

Deze uitgave brengt een fase terug waarin Talking Heads nog in de kinderschoenen stonden, experimenteerden in kleine clubs en studio’s, en werkten aan songs die later bepalend zouden zijn voor hun sound. De ruwe kwaliteit van de demo’s laat horen hoe de basis werd gelegd voor latere hoogtepunten als Talking Heads: 77 en More Songs About Buildings And Food.

De release verschijnt in beperkte oplage op vinyl, exclusief voor onafhankelijke platenzaken.

Foto Warner Music

deel dit artikel

Meer:

talking heads
album
Talking Heads

More Songs About Buildings And Food – Super Deluxe Edition

Het tweede album van Talking Heads was het...
album
Talking Heads

More Songs About Buildings And Food – Super Deluxe Edition

Het tweede album van Talking Heads was het...
album
Talking Heads

Little Creatures & True Stories & Naked

Oftewel: het bescheiden EMI-aandeel in het recente, omvangrijke...
album
Talking Heads

Little Creatures & True Stories & Naked

Oftewel: het bescheiden EMI-aandeel in het recente, omvangrijke...

Meest gelezen

MEEST RECENT

INLOGGEN