Vampire Weekend is sinds juni weer voorzichtig aan het optreden en frontman Ezra Koenig liet eerder al weten dat een nieuw album voor ‘94,5% klaar was’. Nu is bekend dat de band een platendeal heeft getekend bij Sony Music. De vorige albums van Vampire Weekend verschenen allemaal bij XL Recordings. Volgens het Britse Music Week moet er in het derde kwartaal van dit jaar (dat eindigt op 30 september) nieuw materiaal van de heren verschijnen.
Na een stilte van vijf jaar is Vampire Weekend sinds kort weer actief op social media en liet het onder meer weten dat Rostam Batmanglij, die officieel de band verliet, te horen is op het nog te verschijnen vierde album. De plaat heeft de werktitel Mitsubishi Macchiato. Tijdens optredens in Amerika afgelopen juni speelde Vampire Weekend al een nieuwe track: Flower Moon.
VAMPIRE WEEKEND NEW MUSIC PREVIEW – FLOWER MOON:
Today at their second show at the Libbey Bowl in Ojai, CA, Vampire Weekend previewed a snippet of a new song from LP4 called Flower Moon, which features Steve Lacy. https://t.co/lRibHKlZ6P pic.twitter.com/zKDWlrt5gO— Team Vampire Weekend (@teamvampyweeks) 17 juni 2018
Hoe het nieuwe album écht gaat heten en wanneer het uitkomt is nog niet bekend. Ook verder Europese tourdata zijn er nog niet, al speelt de band wel op het End Of The Road Festival in Engeland aan het einde van deze maand.